از «مرداد» تا ستاره‌ای که دیگر نیست؛ قصه‌ای به روایت «حمید عسکری»

کنسرت تابستانه «حمید عسکری» در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد. این خواننده شامگاه ۲۹ مردادماه و در میان استقبال خوب طرفدارانش روی صحنه رفت و گلچینی از بهترین و خاطره انگیز‌ترین قطعات خود را اجرا کرد.

این دومین کنسرت تهران خواننده آلبوم «خوشبختی» در سال ۹۳ بود. او در فصل بهار بیشتر درگیر تولید آلبوم جدید و بازی در یک فیلم سینمایی بود. فیلم سینمایی که هنوز جزئیات زیادی از آن منتشر نشده است اما دومین تجربه حضور عسکری جلوی دوربین بود. البته وی در هفته پایانی اردیبهشت ماه در همین سالن با مخاطبان خود دیداری داشت.

او در برنامه ۲۹ مرداد سنت شکنی کرد و به جای قطعه پرطرفدار «خوشبختی»، با قطعه «مرداد» روی صحنه آمد. قطعه‌ای که تنظیم ارکس‌تر آن کاملا متفاوت بود و گیتارنوازی حمید عسکری هم در حین خواندن، حسابی دوستدارانش را به وجد آورد. وی سپس به سراغ قطعه ریتمیک «بیا دنبال من» رفت. در حین خواندن ناگهان از پله‌های استیج پایین آمد و برای لحظاتی بخش‌هایی از این کار را در جلوی ردیف یک اجرا کرد. همین مساله تشویق‌های مردم همراه شد و حضار ردیف‌های جلو سالن میلاد دست به تلفن‌های همراه خود بردند و عکس و فیلم این بخش برنامه را به سرعت روانه «اینستاگرام» کردند!

پس از «هوای گریه»، «اگه به تو نمی‌رسم» و «خیلی دوست دارم» حس و حال عاشقانه سالن در هنگام اجرای قطعه «بزن بارون» به بالا‌ترین حد خود رسید. اثری اسلو که در آلبوم چهارم این خواننده به خوبی شنیده شد و برای خیلی‌ها تداعی گر خاطرات بارونی بود. حمید عسکری برای این برنامه کنداکتور کنسرت خود را حسابی دگرگون کرده بود و علاوه بر ایجاد تغییر در تنظیم برخی از کار‌ها، چند قطعه هم که مدت‌ها در کنسرت‌هایش اجرا نکرده بود را خواند. از جمله قطعه شش و هشت «من کجای زندگیتم از آلبوم «کما ۳» پس از حدود دو سال اجرا شد و استقبال مخاطبان را به دنبال داشت.

قطعات یکی پس از دیگری اجرا می‌شدند تا اینکه فریادهای «ستاره ستاره» از گوشه و کنار سالن شنیده شد. حمید عسکری برای معرفی قطعه «ستاره» که در آلبوم «کما ۲» و با تنظیمی از زنده یاد «نیما وارسته» شنیده شد گفت: «نیما همیشه در کنسرت‌ها و هنگام اجرای این قطعه کنار من می‌ایستاد و ویولن می‌نواخت اما اکنون دیگر نیست. از شما درخواست می‌کنم که همگی نور تلفن‌های همراه خود را روشن کنید تا بداند که هنوز هم به یادش هستیم.» این جملات را گفت و با صدایی مملو از بغض و حلقه اشکی در گوشه چشم قصه ستاره را روایت کرد. عکس های زیبایی هم از نیما در میان حاضرین توزیع شده بود که آنها این عکس ها را در هنگام شنیدن ستاره روی دست های خود گرفتند. قطعه یکی مانده به آخر هم «نذار بمونم تو کما» بود. یکی از خاطره انگیز‌ترین قطعات این خواننده که تا کنون در کنسرت‌های وی اجرا نشده بود. نهایتا هم برنامه با خوشبختی که یکی از هیت‌های شاد و پرانرژی حمید عسکری است به پایان رسید.

* «امیرحسین رستمی»، «سامان جلیلی» و «احسان اسدیان» به عنوان مهمانان وِیژه در سانس دوم کنسرت حضور داشتند.

* «منصور جنید» (رهبر ارکستر و کیبورد)، پوریا حیدری (کیبورد و بک‌وکال)، محمدعلی نصری (گیتار الکتریک)، بهادر خانزاده (ویولن)، کیوان ملک (پرکاشن)، سعید صارمی (پرکاشن)، عمید بنکدار (گیتار بیس)، امین قمی‌نژاد (درامز)، میلاد اکبری (گیتار)، فرهاد بهبهانی (گیتار نایلون)، بابک وزیری (گیتار) و علی شمس آبادی (کلارینت) اعضای ارکستر بودند.

* به دلیل استقبال خوب مخاطبان، این کنسرت به زودی از سوی شرکت «سل فا» تمدید خواهد شد.*


  عکسهای این کنسرت و حاشیه‌هایش را از لنز دوربین «سعید عبداللهی» ببینید: